Programy prewencyjne

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Program prewencyjny "Bezpieczny ogród"

Program prewencyjny "Bezpieczny ogród"

 

CELE PROGRAMU:
 

  1. Poprawa bezpieczeństwa na terenach ogrodów działkowych.
  2. Zmniejszenie liczby przestępstw oraz wykroczeń.
  3. Zwiększenie świadomości prawno – wiktymologicznej wśród działkowiczów.
  4. Pobudzenie właścicieli i użytkowników działek do podejmowania wspólnych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.
  5. Nawiązanie ścisłej współpracy z właścicielami i użytkownikami ogrodów działkowych.
  6. Wypracowanie wspólnie z przedstawicielami Zarządów Rodzinnych Ogrodów Działkowych form współpracy.
  7. Realizacja przyjętych uzgodnień,
  8. Przez organizowanie spotkań wyznaczonych policjantów z działkowiczami wpływanie na poprawę bezpieczeństwa oraz zwiększenie świadomości prawno-wiktymologicznej społeczeństwa,
  9. Ułatwienie mieszkańcom kontaktu z dzielnicowym.



METODY I SPOSOBY REALIZACJI PROGRAMU:
 

  1. Nawiązanie na podległym terenie współpracy z przedstawicielami Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz Zarządcami pozostałych ogrodów.
     
  2. Dokonanie analizy przestępczości oraz zjawisk kryminogennych występujących na terenach ogrodów działkowych.
     
  3. Opracowanie strategii działań profilaktycznych mających się przyczynić do redukcji przestępczości i wykroczeń oraz zjawisk kryminogennych na w/w terenach.
     
  4. Opracowanie, zaopatrzenie policjantów (przede wszystkim dzielnicowych) w ulotki informacyjno – ostrzegawcze, oraz rozpowszechnienie na terenach ogrodów działkowych ulotek z informacjami o kontakcie z dzielnicowym (dane teleadresowe), które ułatwią kontakt działkowców z policją.
     
  5. Udzielanie przez dzielnicowych indywidualnych porad właścicielom ogrodów działkowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobistego oraz mienia.
     
  6. Wkazywanie przez dzielnicowych na błędy i niedociągnięcia w stosowaniu urządzeń zabezpieczających mienie.
     
  7. Utrzymywanie bezpośredniego, bieżącego kontaktu przez kierowników rewirów i dzielnicowych z Zarządami Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz działkowcami.
     
  8. Zwracanie uwagi na elementy infrastruktury technicznej mającej wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa np. poprawa oświetlenia ogródków działkowych, monitoring miejsc szczególnie zagrożonych przestępczością oraz zjawiskami kryminogennymi.
     
  9. Organizowanie patroli prewencyjnych na terenach działek.
     
  10. Aktywizowanie działkowców do wspólnego rozwiązywania problemów i reagowania na zdarzenia zaistniałe na terenach ogrodów działkowych, zawiązywanie grup sąsiedzkiej czujności.
     
  11. Organizacja debat społecznych, mających na celu poznanie oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa na terenach ogrodów działkowych.
     
  12. Dokonywanie wspólnie z pracownikami MOPS w Stalowej Woli kontroli i sprawdzania ogródków działkowych pod kątem przebywania osób bezdomnych, ze szczególnym uwzględnieniem okresu jesienno – zimowego.
     
  13. Organizowanie cyklicznych spotkań (w jednostkach organizacyjnych policji) z działkowcami oraz Zarządami Ogródków Działkowych przy udziale przedstawicieli Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców oraz Państwowej Straży Pożarnej.

 

Metryczka

Data publikacji 14.04.2020
Data modyfikacji 04.05.2021
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Małgorzata Kania
Osoba udostępniająca informację:
Małgorzata Kania
Osoba modyfikująca informację:
Małgorzata Kania
do góry